С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Преждевременното раждане, превенция и рискове

Преждевременните раждания в България през последните две години са 7.9% по...

10 истини и заблуди за кашлицата

Кашлицата е неприятен симптом, съпътстваш някои заболявания. Не винаги можеш да...

Правила за здрави зъбки

Ако малкото спи неспокойно, а денем мрънка и отказва да се храни с по-твърди...

Детска стачка? Не изпадайте в паника !

Ако детето ви внезапно откаже да яде, да спи или дори да ака, не се ядосвайте и...

Последно посещение: Дата и час: Пон Ное 19, 2018 1:08 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 119 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 18, 2009 4:10 pm 

Не ме беше страх от болката, а дали бебка ще се роди жива и здрава.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2010 11:09 am 
фурия
Аватар

inakirilova написа:
Че ме беше страх ме беше, но в едно нещо се убедих - колкото по - позитивно е настроението и когато нагласата е че няма нищо страшно нещата минават гладко. Понякога, да не кажа винаги, внушението изиграва огромна роля. Мислила съм си какви ли не неща, изчела съм куп информация, а да не говоря че разпитвах непрекъснато мои приятелки, които вече бяхя родили. Само че това е състояние, което всеки понася по различен начин и трябва да се преживее, за да се установи точно какво представлява. Така че на тези които им предстои просто бих ги посъветвала да не слушат какво им казват приятелки, щото нещата при всеки са различни. Просто спокойствие, много разходки, дай боже екип на който можете да разчитате и късмет!

Страхотно ваписано, аз наплъно съгласна.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2010 1:22 pm 
любопитко
Аватар

aleks09 написа:
Не ме беше страх от болката, а дали бебка ще се роди жива и здрава.
Аз също съм съгласна с теб мила!Това беше най-голямото ми притеснение :) Когато отивах да раждам бях изключително спокойна,дори аз самата се изумих от себе си :) Държах се геройски :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 18, 2010 4:13 pm 

И аз смятам, че предварителната нагласа на майката е мноого важна, страшна сила има самовнушението и психиката!!
Мен ме беше страх от болницата, лекарите и манипулациите им:) За това и отидох в последния момент, да им оставя съвсем малко време за действие, което не им попречи да ме стресират и да ми слагат окситоцини и други глупости с почти пълно разкритие:)... Важното е, че въпреки тях се появи моето сладко бебче:) Болката мноого ми напомняше на менструално неразположение.
Болката не е страшна, страшен е страхът!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 23, 2010 2:53 pm 

определено не съм мислила за това че ме е страх, и други психарии да си мисля дори когато отидох да раждам през ум не ми мина че може да ми се случи нещо или на бебо просто тябва да имаш само положителни настройки

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 29, 2010 6:38 pm 
Аватар

Беше ми страх,но когато тръгнах за болницата нямах търпение да родя и да си видя рожбата

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 10, 2010 4:00 pm 
Аватар

Да, много! Вторият път повече, тъй като вече знаех какво е... Оказа се, че този път мина по-леко, родих секцио, със спинална упойка. На следващия ден бях на крака, а на третия дори забравих, че съм оперирана. Може би, понеже ме рязаха по един нов метод, при който не се засягат всички тъкани и мускулни връзки на корема, прави се съвсем малък разрез, а после бебето се издърпва като при нормалното раждане.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: Здравейте
МнениеПубликувано на: Чет Окт 28, 2010 3:14 pm 

Мен също ме беше страх,и постоянно си задавах въпросът как ще стане всичко,колкото и да ми разказваха едно е на думи,но друго е в действителност.Аз исках да родя нормално и така стана за което много се радвам,самото изживяване е неповторимо.Когато започнах да раждам исках всичко да мине без проблем и бързо.Нямах силни напъни и нямах представа от времето,но ми се стори,че родих бързо.Всичко мина без грешка и когато ми казаха,че ще ме шият(5 шева)тогава ме хвана голрмият страх! :terrified:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 6:41 pm 
фурия
Аватар

Никъкъв страх дори знаейки болката от първото раждане,знаейки какво щастие ме очаква след това като видя двете очички които ме гледат! :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 09, 2011 12:19 am 
фурия
Аватар

Страх ме беше преди да родя,дали ще задържа положението докато се прибере мъжо от път,това много ме притесняваше.За самото раждане не изпитвах страх,но все пак е напрежение,дали всичко ще мине нормално,безпроблемно.Това мислех на път към болницата.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 08, 2011 7:46 pm 
Аватар

ох,ах всяка жена се страхува от това неизвестно,но когато наздрее моента не мисли много и нещата с е получават от самосебе си,дори при мен си беше почти изцяло психическа нагласа и родих лесно без никакви усложнения без разкъсвания САМО дето ми с епиеше много вода!!!!!!!!!!но раждането не боли,само контракциите но от тях не се умира:)

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 15, 2014 1:01 pm 
фурия
Аватар

Никакъв страх не съм изпитвала нито първия нито втория път дори вече да знаех каква е болката... :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 15, 2015 3:52 pm 

ООО да определено ме беше страх и то по-скоро от факта, че до последно не знаех как ще раждам. Влязох за нормално раждане и ме поизмъчиха около 4ч докато най-накрая не решиха да ми направят секцио. Поне за второто ще си знам, че директно лягам под ножа :lol:

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 17, 2018 8:35 pm 
любопитко

Много ме беше страх, но всичко мина като в сън.... Не осъзнах какво се случва докато не чух как бебчето ми плаче
матраци,апартаменти варна,стоманени джанти,urban design courses,зъбни импланти цени

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 119 мнения ]  Модератор: arabela Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]